laserzielona.pl | U nas tylko najlepsze i sprawdzone firmy

Robtom - wynajem rusztowań

robtomspzoo.com

Na większości placów budowy i podczas prac konserwacyjnych niezbędne jest używanie rusztowań elewacyjnych, a ich dzierżawa zazwyczaj jest pokaźną częścią kosztów przedsięwzięcia. Z tego powodu warto wiedzieć, czym powinno odznaczać się profesjonalne przedsiębiorstwo mające w ofercie montaż rusztowań.

Robtom to firma wynajmująca rusztowania. Przede wszystkim powinniśmy zapoznać się z pełną ofertą przedsiębiorstwa. Najbardziej wygodną opcją jest wybór firmy, której usługi są na tyle kompleksowe, aby nie angażować dwóch czy trzech różnych podmiotów. Wybór jednej firmy do dzierżawy, transportu oraz montażu oznacza ograniczenie wysiłku logistycznego i spore oszczędności. Dzięki temu nie będzie powodu, by martwić się o żaden element powiązany z pracami, w tym transport rusztowań na własną rękę. Warto wiedzieć, że niektóre firmy, przykładowo: Robtom sp. z o.o., świadczą nawet usługi przy pracach elewacyjnych.

Bardzo ważnym kryterium wyboru firmy, której obszarem działania jest dzierżawienie rusztowań elewacyjnych, jest profesjonalizm jej pracowników. Nie chodzi tu tylko o tych, co na budowie będą stawiać konstrukcję. Ze specjalistami powinniśmy mieć do czynienia na wszystkich etapach współpracy z przedsiębiorstwem: od początku, aż po przekazanie protokołu odbioru, wykonanego przez pracownika z odpowiednimi uprawnieniami. Poza tym, w toku wynajmu spotkamy się z m.in. konsultantem, który wyceni usługi. Doświadczone firmy na rynku oferują także fachową pomoc, zarówno w zakresie samego sprzętu, jak i przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy.

Równie ważne co sprawna ekipa jest to, czy firma posiada wszelkie wymagane w przepisach uprawnienia oraz atesty. Lepiej też zaufać firmom zatrudniającym przeszkolonych monterów, którzy mogą pochwalić się doświadczeniem oraz zdobytymi uprawnieniami.

https://www.robtomspzoo.com/rusztowania-wroclaw/

Normy to jednak tylko jedna strona sprawy. Drugą są odpowiednio dobrane części oraz solidne ich połączenie. Niezależnie od typu rusztowań, powinny one przechodzić okresowe przeglądy.

Mogłoby się wydawać, że materiał czy marka rusztowań nie mają dużego znaczenia. Nie jest to jednak prawda. Przykładowo, obecnie szeroko używane są rusztowania aluminiowe, charakteryzujące się trwałością oraz lekkością. Należą do nich np. rusztowania Plettac i Layher produkty naprawdę sprawdzonych liderów na rynku. Jeśli przedsiębiorstwo oferujące wynajem rusztowań odpowiednio je konserwuje oraz dokonuje przeglądów, sprzęt nie powinien zawieść, nawet w trudnych warunkach. Poza tym, systemy znanych przedsiębiorstw zazwyczaj są przyjazne w montażu, co wpływa na czas robót.

Kolejną cechą dobrego przedsiębiorstwa wynajmującego oraz wykonującego montaż rusztowań jest trzymanie się terminów. Każda osoba działająca w branży budowlanej dobrze wie, iż czas to pieniądz. Opóźnienia przeważnie mogą przełożyć się na wymierne straty i niepokój wokół inwestycji. Dlatego najlepsze firmy, takie jak Robtom sp. z o.o., nie dopuszczają do lekceważenia uzgodnionych terminów. Ich pracownicy wiedzą, że trzeba skonstruować optymalny oraz realistyczny harmonogram pracy. Dzięki temu żadna strona narazi się na straty wynikające z opóźnień.

Montaż rusztowań powinien także być po prostu szybki. Wpływa na to fachowość ekipy, doświadczenie, typ rusztowań itp. Warto zauważyć, że niektórzy z producentów (np. Plettac) szacują, ile metrów kwadratowych może kosztować specjalista. Wartości skrajne są jednak naprawdę szerokie, nie tylko dlatego, że każda budowa różni się od innych. Nie mniej ważny wydaje się demontaż rusztowań. Musi być przeprowadzany w zgodzie z harmonogramem, szybko i sprawnie, tak, aby nie hamować kolejnych etapów prac.

Trzeba powiedzieć, że rusztowań używa się w bardzo różnych sytuacjach, a budowanie wieżowców jest jedynie przykładem ich zastosowań. Profesjonalna firma jest w stanie docenić każdego klienta. Niezależnie od tego, czy ma z nim wznosić centrum handlowe, czy wykonywać sufit w wysokiej hali. Docenia też lojalność. Choćby korzystnymi rabatami dla powracających klientów.

ROBTOM

Ogrodowa, 55a , Pyrzyce, 74-200, PL

Telefon: + 48 506 023 511

© 2003 laserzielona.pl