U nas tylko najlepsze i sprawdzone firmy

Badanie laserowe oczu

Badanie laserowe oczu

W Gabinecie Okulistyka Laser Zielona wiemy, że rodzaj badania wzorku jest zawsze uzależniony od powodu, który przywiódł pacjenta do naszego gabinetu. Osobom borykającym się z problemem ostrości widzenia w dali lub bliży oferujemy nieskomplikowane badanie laserowe oczu. Pacjentom, z podejrzeniem chorób oczu oraz osobom cierpiącym na schorzenia ogólnoustrojowe, takie jak cukrzyca czy miażdżyca, które mogą wpływać na kondycję oka proponujemy badanie laserowe oczu uzupełnione o bardziej skomplikowane badania diagnostyczne.

Badanie laserowe – co to jest?

Komputerowe badanie wzroku potocznie nazywane również laserowym to badanie polegające na ocenie krzywizny rogówki oraz wady wzroku. Prawidłowo przeprowadzone badanie laserowe pozwala ocenić sprawność oka oraz ustalić, jaką ma wadę.

Czy takie badanie oczu ma wady?

Każde nieprawidłowo wykonane badanie wzroku może być szkodliwe. W przypadku badania komputerowego należy pamiętać o tym, że przeprowadza się je często po kroplach, których nie może wpuszczać optometrysta, tylko lekarz okulista, co szczególnie u osób młodych, a szczególnie dzieci, może wpłynąć na nieprecyzyjną ocenę wady wzroku.

Gdzie wykonać badanie?

Pospiesznie wykonane badanie przez osobę nieposiadającą odpowiednich kwalifikacji to nie tylko strata czasu i pieniędzy, ale również poważne zagrożenie dla wzroku. Nieprawidłowa interpretacja obrazu oka, a w konsekwencji zalecenie niewłaściwych szkieł może prowadzić do uszkodzenia narządu wzroku. Dlatego badanie laserowe oczu powinno się wykonywać wyłącznie w renomowanych gabinetach okulistycznych.W chwili obecnej, brak wpisów w danej kategorii. Zapraszamy niebawem!